Polyester diagonal yarn inner lining for casual suits, with PA or PES adhesive, mainly suitable for men's and women's suits. Oeko-Tex Standard 100 certified.
Specifications
| Article | 100% polyester |
| Show | 8 cm |
| Weight | 55g/m2 |
| Yarn count | 75D*75D |
| Glue powder | PES |
| Color | Black, white or other colors |
| Packaging | 50m/roll, 100m/roll, as per customer's need |
| MOQ | MOQ: 3000m/color MOA: $3000 (No limitation on product types) Note for areas with high market share: West Africa: $5000 |
| Certificates | OEKO-TEX® certified |