Luxury designs, skin-friendly, highly elastic, fashionable and practical, breathable and sweat-absorbent, durable and wear-resistant.
Specifications
| Article | Nylon + spandex |
| Show | 50mm |
| Weight | 22.3g/m |
| Technologies | Knitting |
| Color | Black or white, or as per customers' requirement |
| Packaging | 2000 AD / Tunisian |
| MOQ | MOQ: 20000m/color MOA: $5000 |
| Certificates | OEKO-TEX® certified |