55" wide Cotton English Embroidery Lace Fabric, made from 100% cotton, used for quilted blouses, tops, dresses, layering, crafts and more.
Specifications
| Name | Broderie anglaise cotton lace fabric 55" wide |
| Materials | 100% cotton |
| Show | 8 cm |
| Color | Any color, or customer can swatch color, or pantom color no. |
| Minimum order | 10-20pcs per color |
| Usage | Quilted blouses, tops, shirts, dresses, overlays, crafts and more |
| Notes | Customer design, customer color is ok for us |
| Duration of service | 10~20days after deposit confirmation |
| Packaging | 10-15mm/roll, or as per customer's request |