Cationic Chameleon Manufacturers and Cationic Chameleon Suppliers Directory - Find Cationic Chameleon Fabric Manufacturer and Supplier.
Specifications
| Name | 100% N/T fabric |
| Material | Polyester, nylon |
| Specifications | 10th, 2020 * 3D |
| Weight | 120g/m2 |
| Show | 58/59" |
| techniques | Knitted |
| Feeling | Soft |
| Comment | Weight and width can be adjusted according to your demands |
| Color | As attached or customized upon request |
| Usage | Used for fabrics and clothing |
| Minimum order | 3000y/color |
| Packaging | 10cm/roll or 10cm/roll |
| Delivery on time | 10~20days after deposit confirmation |
| Advantage | Stiff and soft, light but tough, high tenacity and excellent gloss, shrink resistant, easy to wash, quick drying and good touch |