MOQ 1000ds per color, can be any color as customers' requirement, customer design, customer color is ok for us
Specifications
| Name | Chemical lace fabric |
| Materials | 45g water soluble paper + 40S/2 PP thread |
| Show | 8 cm |
| Color | Any color, or can be customer's color swatch, or Pantone color No. |
| Minimum order | 10-20pcs per color |
| Usage | Women's clothing (such as clothes, skirt, dresses, etc.), children's clothing, bags, shoes, home textile, etc. |
| Notes | Customer design, customer color is ok for us |
| Duration of service | 10~20days after deposit confirmation |
| Packaging | 10-15mm/roll, or as per customer's request |
| Advantages | 1. Can be customer design 2. Fast delivery 3. Own dyeing factory, fast dipping laboratory which makes it easy to control the color. 4.More than 40 skilled designers, more than 40 sets shuttle machines and more than 300 sets multi-head machines, more than 1000 skilled workers, professional sales teams. 100 sets of sample machines, fast reaction to customers' requirement sample. 6. We have the ability to design, make customized and instant styles, etc. |