Cationic Chameleon Fabric Manufacturers and Suppliers Directory - Manufacturer and Supplier Source for Cationic Chameleon Fabric.
Specifications
| Name | 100% Polyester 190T N/T Fabric |
| Material | 100% polyester |
| Specifications | 190T, 63D*150D 42*26 |
| Weight | 65g/m2 |
| Show | 8 cm |
| techniques | Knitted |
| Feeling | Soft |
| Comment | Weight and width can be adjusted according to your demands |
| Color | As attached or customized upon request |
| Usage | Used for fabrics and clothing |
| Minimum order | 3000y/color |
| Packaging | 10cm/roll or 10cm/roll |
| Delivery on time | 10~20days after deposit confirmation |
| Advantage | Stiff and soft, light but tough, high tenacity and excellent gloss, shrink resistant, easy to wash, quick drying and good touch |