Shop Elnamoury 9 Inch Breathable Elastic Bands in bulk at competitive prices. Skin-friendly, latex-free and ideal for clothing and medical applications.
Specifications
| Article | Polyester + latex + nylon |
| Show | 8 cm |
| Weight | 163.4G |
| Technologies | Knitted |
| Sample card | Tiger yarn sample card |
| Packaging | 25m/roll, or 40m/reel |
| MOQ | MOQ: 5000m/color |
| Certificates | OEKO-TEX® certified |