210T tiger yarn diagonal taffeta, 100% polyester, customizable weights and colors. OEKO-TEX® certified. Wholesale prices and fast delivery!
Specifications
| Article | 100% polyester |
| Specifications | 63D*68D |
| Show | 8 cm |
| Weight | 60g/m2 |
| Building | Cotton plaid fabric, rough weave |
| Color | Color card is available |
| Packaging | 50m/roll, 8rolls/bag |
| MOQ | MOQ: 5000m/color MOA: $3000 (No limitation on product types) Note for areas with high market share: West Africa: $5000 |
| Certificates | OEKO-TEX® certified |