Discover Elnamoury fabric made of polyester, silk and satin, with its soft and luxurious feel. Ideal for creating sophisticated clothing, from dresses to formal wear. Grandes quantités uniquement.
Spécifications
| Composition | 100% polyester |
| Denier | 75D*150D |
| Poids | 80 g/m² |
| Afficher | 8 cm |
| Couleur | La carte de couleur est disponible |
| Marque | Fils de tigre, deux oiseaux, couronnex, fleurs royales |
| Emballage | 50 m/rouleau |
| MOQ | 5000 m/couleur |
| Certificats | Certifié OEKO-TEX® |