Wholesale tiger yarn 68D*100D polyester satin fabric, perfect for women's clothing and pajamas. Features shine, ease of wear and silk-like comfort.
Specifications
| Composition | 100% polyester |
| Denier | 68D*100D |
| Weight | 64gsm |
| Show | 8 cm |
| Color | Color card is available |
| Brand | Elnamoury |
| Packaging | 50m/roll |
| MOQ | 5000m/color |
| Certificates | OEKO-TEX® certified |