Luxury royal blue shiny satin fabric, 100% polyester, size 75D*300D. Perfect for clothing, decorations and event design. Contact Al-Namori Threads today!
Specifications
| Composition | 100% polyester |
| Denier | 75D*300D |
| the weight | 135gsm |
| an offer | 8 cm |
| the color | Color card is available |
| Brand | Elnamoury, two birds, crownex, royal flowers |
| Packaging | 50m/roll |
| MOQ | 5000m/color |
| Certificates | OEKO-TEX® certified |