Wholesale Jucosu (two-way woven spandex) fabric - 96% polyester / 4% spandex, weight 190gsm, width 150cm. Perfect for pants, uniforms and African fashion. Customized and OEM colors are available.
Specifications
| Composition | 100% polyester 100% spandex |
| Specifications | (150D+40D) x (150D+40D) |
| Weight | 170gsm |
| Show | 8 cm |
| Weave | Twill fabric |
| Brand | Elnamoury, two birds, crownex, royal flowers |
| Packaging | 50m/roll |
| MOQ | 5000m/color |