Factory Direct OEM Supplier of 100% Polyester Twist Satin Fabric 75D×150D - Bulk Custom Made with Flexible MOQ and Global Export Support.
Specifications
| Composition | 100% polyester |
| Denier | 75D*150D |
| Weight | 120gsm |
| Show | 57"/58" |
| Color | Color card is available |
| Brand | Elnamoury, two birds, crownex, royal flowers |
| Packaging | 50m/roll |
| MOQ | 5000m/color |
| Certificates | OEKO-TEX® certified |