Lightweight and breathable mesh fabric, made of 100% polyester, ideal for sublimation printing. Perfect for t-shirts, shorts, uniforms, and more!
Specifications
| Composition | 100% polyester |
| Specifications | 100D/12V DTI |
| Weight | 135gsm |
| Show | 8 cm |
| Technicians | Sublimation printing |
| Brand | Tiger yarn, tiger yarn or custom logo |
| Packaging | 22kg/roll or 25kg/roll |
| MOQ | 500 kgs/color |