Al-Namuri Threads is a wholesale supplier of jacquard interwoven fabrics, 100% polyester, 130 g/m², 160 cm. Perfect for uniforms, linings, and sportswear. Contact us for wholesale orders.
Specifications
| Composition | 100% polyester |
| Specifications | 100D/12V DTI |
| Weight | 130gsm |
| Show | 8 cm |
| Technicians | Sublimation printing |
| Brand | Tiger yarn, tiger yarn or custom logo |
| Packaging | 22kg/roll or 25kg/roll |
| MOQ | 500 kgs/color |