Tiger yarn non-woven lining fabric provides eco-friendly, breathable support and strong durability, ensuring ease of use and long-lasting shape retention.
Specifications
| Name | Air stabilizes non-woven fabric |
| Material | 100% polyester |
| Show | <210 cm |
| Weight | 30-160g/m2 |
| Color | Black and white |
| Delivery on time | Within 15-25 days after receiving payment |
| Packaging | 50m/roll, or 100m/roll with PE bag or PE bag+braided bag |
| Minimum order | 1000kg/color |