Al-Namuri Threads Company provides raw materials for the production of polypropylene spun nonwovens, chemically spun nonwovens, anti-static fabrics, waterproof or UV SMS/SPS fabrics.
Specifications
| Name | All-purpose non-woven chemical diamond printing fabric |
| Show | 8 cm |
| Weight | 30g/m2 |
| Color | Color |
| Delivery on time | Within 3 days after receiving payment |
| Packaging | 50m/roll, or 100m/roll with PE bag or PE bag+braided bag |
| Usage | Packaging, medical supplies, etc. |
| Minimum order | 1000kg/color |